به وبسایت گروه نقشه برداری برزین مهر خوش آمدید.

نقشه برداری زمینی جهت پروژه های مختلف

نقشه‌برداری زمینی در گروه برزین مهر با اندازه‌گیری دقیقی از سطح زمین در مقیاس بزرگ انجام می­ شود که هدف آن تصویر کردن سطح زمین برای کنترل ساخت ­و ­سازها و نشان دادن مرزهای زمین است. در واقع هدف از این کار ارائه اطلاعات کمی و گاهاً کیفی دقیق در مورد سطح زمین، توپوگرافی و ویژگی‌های طبیعی و ساخت بشر است. این اندازه‌گیری‌ها شامل اندازه‌گیری زوایا، اختلاف ارتفاع دو نقطه، طول و مساحت است که در برزین­ مهر معمولا با استفاده از ابزارهای مکانیکی سبک وزن و مجهز به GPS انجام می‌گیرد، این موضوع بیانگر این مطلب است که مهم‌ترین هدف نقشه‌برداری زمینی با دوربین، تعیین مختصات سه‌بعدی نسبی نقاط بر روی زمین است.

 

 

در گروه برزین­ مهر، نقشه ­برداری زمینی از تکنولوژی‌های مختلفی مانند GPS، تئودولیت، توتال استیشن و تکنیک کینماتیک آنی (RTK) و همچنین از روش‌های لیزر اسکنینگ و فتوگرامتری نیز برای اندازه‌گیری دقیق ارتفاع و ویژگی‌های سطح زمین استفاده می‌کند.

نقشه‌برداری زمینی کاربردهای مختلفی دارد که عبارتند از: ساختمان‌سازی، کشاورزی، معماری، راه سازی و شهرسازی

 

از مزایای استفاده از نقشه‌برداری زمینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

1- تعیین حدود اراضی

2- ارزیابی ملک

3- تفکیک اراضی

4- آماده سازی اراضی جهت فعالیت های عمرانی

 

گروه برزین مهر با تسلط بر کلیه امور مربوط به نقشه برداری زمینی، پاسخگوی نیازهای شما کارفرمایان محترم می باشد. این دفتر پروژه­ های مختلفی در استان البرز طراحی و اجرا کرده است که شامل انواع برداشت­ های توپوگرافی، طراحی نقشه ­های تفکیکی و تقسیم اراضی به قطعات کوچک تر، برداشت و مساحی متعدد برای پروژه­ های گوناگون می شود.