به وبسایت گروه نقشه برداری برزین مهر خوش آمدید.

تهیه نقشه ثبتی و تک برگ کردن اسناد

کاداستر همان حدنگاری یا نقشه‌ ­برداری ثبتی است. یعنی نقشه­ برداری که ارزش حقوقی داشته باشد و بتوان بر اساس مرزهای آن سند مالکیت صادر کرد. نقشه کاداستر نقشه ای است که مرزها و مالکیت قطعات زمین را نشان می دهد و اطلاعاتی درباره جغرافیای زمین ارائه به ما می ­دهد که از این اطلاعات برای ارزیابی و مدیریت زیرساخت ­ها استفاده می شود.

 

با توجه به پیشرفت علم و فناوری نقشه­ برداری نیز از این قاعده مستثنی نبوده و پیشرفت شایانی نموده است به طوریکه در حال حاضر نقشه ­های کاداستر جایگاه اصلی خود را پیدا کرده ­اند یعنی باید نقشه ­ای تهیه شود که علاوه بر داشتن ابعاد و مساحت مشخص، مرز آن باید ارزش حقوقی هم داشته باشد، مالک آن مشخص باشد و نوعیت زمین اعم از ملی بودن و موات و غیره نیز مشخص باشد.

 

 

در گذشته نقشه­ های ثبتی فقط کروکی سند را شامل می ­شدند و نقشه­ برداری با استفاده از اطلاعات کروکی و نقاط رفرنس باید نسبت به پیاده کردن ملک در محل اقدام می ­نمود.

رقومی کردن نقشه ­های کاغذی قدیمی و ژئورفرنس کردن آن ها (زمین مرجع) یکی از کارهای حساس نقشه برداری است که یکی از تخصص های گروه نقشه برداری برزین مهر است. ما با سابقه­ ای که در استان البرز داریم اکثر رفرنس های موجود در نقشه ­های قدیمی را می شناسیم و از آن جهت پیاده کردن قطعات تفکیکی قدیمی استفاده می­ کنیم، شما نیز می توانید با اطمینان سند دفترچه ­ای قدیمی خود را که هیچ شناختی از محل آن ندارید توسط این دفتر از محل دقیق آن مطلع شوید و بعد از جانمایی در محل و تهیه نقشه UTM برای آن جهت گرفتن سند تک برگی اقدام نمایید. بدیهی است یکی از شروط تک برگ شدن سند دفترچه­ ای جانمایی آن در محل و تهیه نقشه رقومی برای آن است.

 

 

گروه نقشه برداری برزین ­مهر این افتخار را دارد برای مراجعین، مشاوره ثبتی و حقوقی رایگان ارائه دهد تا مالکین بتوانند در امور اداری خود با علم کامل و اطلاعات کافی ادامه مسیر دهند. شما می تواید برای پیاده کردن ملک خود در محل و تهیه نقشه UTM برای آن و تک برگی کردن سند دفترچه ­ای و همچنین اطلاع از وضعیت ملک خود به دفتر برزین­ مهر مراجعه نمایید.